thenie per njerzit me dy fytyra

T moshuarit besojn se din, t moshs mesatare dyshojn se din, t rinjt mendojn se i din t gjitha. Dashuria sht. -Nuk vritet me zemrat, por me qeshje. Perfeksioni nuk sht kurr masa pr t matur suksesin. Ju falenderoj qe keni vizituar blogun tone.Gjithe te mirat. Asgje. Kur shihni se k martojn disa vajza, ather kuptoni se sa shum e urrejn punn pr t nxjerr jetesn. Ai qe di dhe nuk e di qe di, eshte i fjetur; mos e le te fleje por zgjoje nese nuk e zgjon ke bere mekat. -Politika sht aftsia pr t parashikuar at q do t ndodh nesr, javn tjetr, muajin tjetr dhe vitin tjetr. 3 GJERA n jet q nuk dshtojn kurr: Besimi, Vendosmria, Dashuria!! Ai q dshiron ta ndryshoje botn, fillimisht duhet t ndryshoj veten e tij. Nse doni t dini m shum mbi veten tuaj, prgjoni pas dyerve. Keni nj ndjenj shqetsimi, bezdi e mrzitshme, dika q ju thot q sht mir t mos hapeni deri n fund me t. Kjo teme e hapur ne lidhje me thenie te ndryshme per njerezit me dy fytyra, hipokritet, sherben si vend diskutimi dhe burim informacioni per te ndare, marre e dhene shkrime, fotografi e videoklipe; per te bere diskutime e biseda, per te kerkuar ndihme, per te bere pyetje e per te marre pergjigje; per keshilla e sugjerime; per te shprehur shqetesime apo kritika. E bre ? Por un jam krenar pr prejardhjen dhe kurr nuk i harroj njerzit me t cilt u rrita. -Njeriu q nuk lexon libra t mir nuk ka asnj avantazh ndaj atij q smund ti lexoj. Njra pa tjetrn jan t pavlefshme Tim Blixseth. Jun 24, 2016 - Explore Verdiana's board "Thenie per jeten!", followed by 699 people on Pinterest. 10 thnie motivuese, q ju bjn t hidheni n veprim, Ne jemi pikrisht ajo q bjm vazhdimisht. Un nuk jam i interesuar n ruajtjen e status quo-s, un dua ta shkatrroj at. Kurr mos thuaj kurr, gjithmon lufto pr at gj q mendon se ia vlen, mos u venit nga dallgt e jets por qndro dhe rezisto dhe kur t arrish kt, ather lufto q ta mbash pran dhe ta meritosh at..!! Bota merr form m leht se sa e mendoni dhe ajo po pret q ju ti jepni form Bono. T gjith t tjert duhet t paguajn para n dor". Pak e rendsishme. Sa sht numri real i popullsis q jeton sot n Shqipri? Un i urrej njerzit me dy fytyra. Ato i bjn lartsit m t larta dhe ultsirat m t sheshta. Disa dit jan t lehta - energjia sht e lart, dielli ndrion, do gj duket t jet e mundur. Zhurma nuk dshmon asgj. Nga vijm? Kushedi far jete t tmerrshme duhet t ken ata. T zhgnjyer me at far dgjuan dhe pan, masa filluan ta [] Vlersoni kohn q nj person ju kushton. Njerzit jan si librat. Edhe une kam disa qe nuk di ti publikoj,ja psh. Por nuk sht mjaftueshm. energjia e riperteritshme avantazhet dhe disavantazhet. Deri sa t kemi kujtime, e kaluara ekziston. The action you just performed triggered the security solution. Ju duhet ta zbatoni iden tuaj t madhe ose pastaj nuk sht e madhe. Sa sht numri real i popullsis q jeton sot n Shqipri? -E gjith bota mendet kur reperi m i mir sht i bardh, lojtari m i mir i golfit sht i zi, m i gjati n NBA sht kinez, zvicerant fitojn Kupn e Bots, Franca akuzon SHBA-n pr arroganc dhe Gjermania sdo t shkoj n luft. Gruaja ideale..sht gjithnj gruaja e tjetrit! -Blini tok. 12:51. ne: 21-05-2020, 01:25:53. 5. Ka vetm nj t mir: dituria. Pjesa m e madhe e kritikave q brezi i vjetr i bn sjelljes s t rinjve, lind nga maskimi i thell i ndjenjs s zilis. -Sduhet t luftoni shum shpesh me nj armik, prndryshe do tjua msoj t gjitha marifetet e lufts. Perfeksioni nuk sht kurr masa pr t matur suksesin. Prandaj gjejeni vetveten se kush jeni n kohn e duhur. I urrej njerzit me dy fytyra I urrej ata qe bejn sikur m duan I urrej genjeshtaret Qent na shohin me sy ngritur. Shum prej tyre jan sfiduese, frymzuese dhe interesante, optimiste, por vetm t vrtetat, ato q i rezistojn brezave jan m t vlefshmet. This website is using a security service to protect itself from online attacks. . -Nj njeri do t luftoj m shum pr interesat se sa pr t drejtat. thenie per njerzit me dy fytyra. zemr arrin para se t nisesh..! Ndrsa po mendoja se kisha msuar si t jetoj, un kisha msuar si t vdes. Ata q nuk e tregojn dashurin, nuk ndjejn dashuri. -Nse jeni n bot t prshkruani t vrtetn, lrjani elegancn rrobaqepsit. Adresa juaj email sdo t bhet publike. -Historia sht versioni i ngjarjeve t kaluara pr t cilat njerzit kan vendosur t bien dakord. Bota nuk ju detyron asgj. Lodhesh duke ecur prpara me kokn lart sikur asgj t mos kishe ndodhur , kur n fakt je e shkateruar prbrenda!! Persri do jet e bukur. Shrbimi ndaj t tjerve sht qeraja q ju paguani pr t jetuar ktu mbi tok. 3 GJERA shum t vlefshme n jet: Dashuria pr veten, Vetbesimi, Miqt. Ai q thot "un jam un", ai hup gjithkun. Pr sa koh q arsyeja e njeriut vazhdon t jet e gabueshme, dhe ai sht i lir t ushtroj at, opinione t ndryshme gjithnj do t formohen. -Triumfi i vrtet i arsyes sht se ne aftson t vazhdojm rrugn me ata q nuk e kan. -Eksperienca sht nj msuese e dashur dhe vetm budallenjt msojn nga gjra t tjera. -Bjini syt katr para martese, dhe mbajini gjysm mbyllur pas martese. Kur bie maska dhe zbulojm fytyrn e vrtet t atij q kujtonim nj mik, q hyn me t drejt n kategorin e njerzve fals, zhgnjimi dhe ndjenja e tradhtis mund t jen t mdha, sidomos nse kemi investuar shum n at marrdhnie dhe besojm n miqsin q na lidh me at person. Ju nuk do t bheni as menjher, sa t mbaroni shkolln, zvendspresident i firms me telefon n makinn tuaj. Luftn e fitojn heronjt, por frytet i gzojn maskarenjt. Asnj humbje n biznes nuk sht fundi por vetm nse ju i jepni fundin. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorsin e revists "Psikologjia" dhe pa cituar burimin. Nse ZOTI sht gjithka q ju keniju keni gjithka q ju duhet! kte do thoshte vullkani por e thash un ne vend te tij, tamam paftesi per te treguar te verteten dhe fshihen pas nje fytyre tjeter, besoj ka shume dhe me shume tregohen neper forume per nje ose arsye tjeter. Fillimisht ki nj objektiv t qart. Nj princi nuk i mungojn kurr arsyet legjitime pr t thyer premtimin e tij. Politika nuk ka lidhje me moralin. Gjej at gj q t bn t buzqeshsh me zemr. Jam me i lumtur kur kuptoj qe kam armiq, se sa kur kuptoj qe ata/ato qe njoh jane vec maskat e radhes. Nga ferri i te varferve eshte bere parajsa e te pasurve. Jam shume me i lumtur kur dikush me godet me nje shpulle balle-perballe, se sa nje thike mbas shpine! -Ah grat. -Un nuk i dalloj ngjyrat. Fushat e domosdoshme jan shnuar me nj *. Do kesh qene i pire qe ke filozofuar kaq thelle ka mundesi te kem qene se atere merem me filozofita un, ju beni gerr gerr kot.keta lloj njerezish kane mbushur jeten e sotme,,ku nuk po i ndeshim.nganjehe, sdi cte besoj me njeriu se njef per tjeter dhe i del tjeter, This site uses Cookies to dispense or record information with regards to your visit. Nuk eshte tragjike mos me dite,tragjike eshte kur nuk din dhe nuk pyet,per me keq eshte kur nuk din,nuk pyet por edhe kur te pytesh,nuk degjon etj etj. -Sekreti i krijimtaris sht t dish t fshehsh burimet. Bota pret q ju t bni dika, prpara se t ndjeheni mir me veten. 3 GJERA n jet q ndrtojn nj njeri: Puna, Sinqeriteti, Prgjegjsia. Ta kesh Zotin n zemr nuk do t thot se nuk do t prballesh me asnj stuhi n jetn tnde, por kjo nnkupton se asnj stuhi nuk mund ta prmbys varkn tuaj!! Ata bjn gabime por nuk heqin dor Conrad Hilton. -Kushtetuta duhet t jet e shkurtr dhe e paqart. sht e vshtir t vendossh se ciln fytyr t godassh m par. . Nuk sht e mundur , vrtet ? Njerzit m thon se jam i bardh dhe un u besoj, sepse polict m thrrasin zotri. -Miqt, ashtu si peshku, fillojn tu vij er pas tri ditve. Miqt e vrtet nuk ta ngulin thikn pas shpine, por prball. - Qaja sepse nuk kisha kpuc, deri sa pash dik q nuk kishte kmb. Po kshtu edhe stuhit dhe tufanet. Leksione pr jetn: 150 thnie brilante q duhen lexuar nga t gjith (Foto) do mendje e ndritur e kohrave ka ln trashgimin personale. Te falenderoj shume per mundin qe ke bere per se une i shijova shume keto fraza kuptimplota! T mundesh sht vese nj gjende e prkohshme. Nse e plqeni ose jo, ju jeni personi prgjegjs pr at q jeni dhe q ju jeni personi q mund t merrni hapat pr tu zhvilluar n at person q dshironi. Qllimi n martes nuk sht t mendosh njsoj me partnerin, por t mendosh bashk me t. Pr t qen i motivuar, duhet t lvizsh prpara pavarsisht pengesave. When autocomplete results are available use up and down arrows to review and enter to select. T kesh nj zemr t mir n ditt e sotme sht nj cilsi e prshtatshme vetm pr transplantin e organeve . Mbshtetu tek ai person i suksesshm q kini n mendje dhe ngjitni shkallt e para t besimit n rrugn q po ndiqni. Mund t zgjidhni ta ri-shpikni veten tuaj, biznesin tuaj, produktin tuaj dhe boten. There are several actions that could trigger this block including submitting a certain word or phrase, a SQL command or malformed data. Pas gots s par, i shikon gjrat ashtu si do t doje t ishin. Pra: gjerat bukura e te mahniteshme nuk jane perfekte. Por t ra gruaja e mir, do t jesh i lumtur; po t ra e keqe, do t bhesh filozof. Shum mir. -Aftsia nuk ka shum vler pa mundsin. Njerzit m t mir q kam njohurjan ata q kan njohur, dshtimin, stresin, humbjen,dhe kan gjetur rrugn e tyre pr t dal nga errsiraKta njerz kan nj vlersim, ndjeshmri dhe nj t kuptuar t jets q i mbush ata me dashamirsi, dhembshuri dhe nj interes t thell dashurie !! -Arsyeja pse e quajn ndrra amerikane sht se duhet t jesh n gjum ta besosh. Anais Nin, "Delta e Venusit". Jam nj zonj shtpie e vrtet. "Ai ishte xheloz pr t ardhmen e saj, ndrsa ajo pr t kaluarn e tij". Te gjitha frazat shume te bukura dhe me kuptimplote! Nse ju thot se sht njzet e gjasht dhe duket si njzet e gjasht, sht afr t dyzetave. Ne pus te ri pi uje,por ne te vjetrin mos peshtyj Kur jeta t prball me njerz me dy fytyra! Nuk ka fakte, vetm interpretime Kjo gj i shtyn t gnjejn shpesh, t tregojn mbi gjra q vshtir se ndodhin ku jan protagonist t pabesueshm, q vihen pr gjithka n gar me t tjert dhe shfaqin smir pr at q sht m i pasur, m inteligjent, ka m shum shok, ka m shum t dashura. -Nj sundimtar i menur nuk duhet ta mbaj besn kurr nse duke br kshtu do t jet kundr interesave t tij. ju urojm te kenaqeni e te argetoheni pa mas . . -T prmirsosh do t thot t ndryshosh; t jesh i prsosur do t thot t ndryshosh shpesh. Masa e nervozuar ka przn nj dhndr nga Pakistani dhe at pikrisht n dasmn e tij, pasi ishte shfaqur n sall gruaja e tij e par, duke njoftuar nusen se ai tashm sht i martuar dhe at jo me nj por me dy gra. -Avantazhi i nj kujtese t keqe sht se mund t shijosh disa her t njjtn t mir si pr hern e par. I urrej hipokritet po aq sa mosmirenjohesit dhe genjeshtaret njerzit qe urej me shume kta me dy fytyra jane sepse nuk arij ta kupotj si mund ta mbajne fytyren tejter per aq kohte fshehur. nje bie mijera ngrihen . Rregulli 2: Bota nuk do t kujdeset pr vlersimin tuaj personal. -Problemi me kt bot nuk sht se njerzit din shum pak, por se dini kaq shum gjra q sqndrojn. -Ka vetm tre miq besnik, nj grua e vjetr, nj qen i vjetr dhe para n dor. Suksesi sht aftsia pr t kaluar nga dshtimi n dshtim pa e humbur entuziazmin Winston Churchill, Churchill gjithashtu ishte ai q thoshte Kurr, kurr, kurr mos hiqni dor.. Mos i ngadalsoni gjrat t cilat ju sjellin gaz, hare dhe lumturi n jet, dhe shpesh pini KAFE me miqt TUAJ! Megjithat ata kan bindjen e brendshme pr t ecur prpara, pr t konfiguruar jetn dhe vizionin e tyre dhe suksesin n fund fare. . -Pa koment sht nj koment. Shpesh nj pul q ka pjell thjesht nj vez kakaris sikur ka pjell nj asteroid. -Marrzia: t bsh t njjtn gj prsri dhe prsri dhe t pressh rezultate t ndryshme. Ai mendonte se natyra njerzore sht e keqe, gjuan njeriun n mnyrat m t shmtuara dhe zinxhirt e shtetit jan t nevojshme. Ai q shpejt dashurohet, shpejt dshprohet. -Kujdes kur t lexoni libra shndeti. Pra, doni t bheni nj biznesmen? -Vera gjermane dallohet nga uthulla nga etiketa. Ju mund ti jepni form dhe ta krijoni jetn ashtu si e dshironi ta jetoni. Nj hap i vetm mund t transformoj komplet jetn tuaj. Ekziston nj koncept i gabuar se t jesh i motivuar do t thot t mos ballafaqohesh kurr me disfata apo dshtime. kur hapen votimet. -Tragjedia e jets sht se plakemi shpejt dhe bhemi t urt shum von. Thoja se syt e tu jan me te bukurit n bot! Martesat bhen n qiell. Si mund ta rrisni prqindjen e gjrave q arrini t zbatoni? Jetojme duke jetuar gabimet dhe vdesim duke i shlyer ato. -Mund t zbulosh m shum pr at person n nj or loj se n nj vit bisedash. Jeta merr forma t ndryshme. -Pr sa i prket prputhjes s ligjeve t matematiks me realitetin, ato nuk jan t sigurta; pr sa i prket siguris s tyre, ato nuk prputhen me realitetin. Mos kafshoni m shum se sa mund t prtypni.. Bni at q ju ndjeni n zemrn tuaj q t jet e drejt pr ju, sepse ju do t kritikoheni sidoqoft. -Nse Perndia nuk do t ekzistonte, do t ishte e nevojshme ta shpiknim. Nganjher njerzit aq mir e mbajn maskn q kan vn, saq me kalimin e kohs bhen vrtet njeriu q duken. . do mendje e ndritur e kohrave ka ln trashgimin personale. Por gjithmon do t ket koh kur vijn stuhit. Dhe ajo qe Jeta me mesoi te urrej me teper eshte buzeqeshja e shtirur. -lirimi i energjis atomike nuk ka krijuar nj problem t ri. Faleminderit nga t gjith ju pr komentet.M vjen mir q ju kan plqyer.Shpresoj t vizitoni prsri blogun tim. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register. N fund i shikon gjrat ashtu si jan n realitet, dhe kjo sht gjja m e shmtuar n bot Rregulli 7: Para se t kishit lindur, prindrit tuaj nuk kan qen kaq t mrzitshm sa jan tani. Prvoja sht emri q u japim gabimeve tona. Njerz t till nuk ndodhin thjesht rastsisht formohen!! Por kjo nuk do t thot se ky sht fundi. N KultPlus mund t lexoni lajmet m t fundit pr artin dhe kulturn shqiptare, at t rajonit dhe t bots. -Gjithkush q ka pushtetin t t bj t besosh absurditete ka pushtetin t t bj t marrsh prsipr padrejtsi. -Vlera e nj burri sht ajo q bn me pushtetin. miresevini ne faqen tone miq . Maska q mbahet gjat, nuk shqitet m prej fytyrs. natyrs letrare, artistike dhe shkencore. 30 thnie motivuese, pr ather kur ju nevojitet motivimi, m shum se kurr. -sht thn se demokracia sht forma m e keqe e qeverisjes, prve gjith t tjerave q jan provuar. Gjat karnavaleve njerzit vendosin edhe nj mask m tepr. je. -E vetmja gj q bie ndesh me diturin time sht arsimimi. 1. cfare eshte biodiversiteti. At dit do kuptosh se jo t gjith kan nj zemr.. Por nj qeros plot besim ky sht diamanti i dors s par. Nse iftet n martes do t bnin gjysmn e prpjekjeve q bjn kur i vin njri-tjetrit rrotull kur njihen, do t habiteshin sa mir do t shkonin punt. -Nse do t kuptosh t metat e nj vajze, lavdroje tek shoqet. Dashuria sht nj engjll i maskuar si dshir. N disa shkolla i kan hequr fare notat q sanksionojn dshtimin, duke ju dhn shanset deri sa ju t merrni notn kaluese. Ai q ta don t mirn, t flet, ai q s'ta don, vetm t shikon. Rregulli 5: T paguheni m pak sa ju takon, nuk sht n dinjitetin tuaj, gjyshrit tuaj prdornin fjaln mundsi n vend t pagess m pak se t takon. Edhe lulja m e bukur vyshket nj ditKjo sht mnyra e natyrs pr t na treguar q asgj nuk zgjat Prgjithmon..!! Mos u ngut t zsh miq, por, kur ti zsh, mos i braktis Iniciativa e lir sht nj aventur dhe si do histori e bukur ka uljet dhe ngritjet e saj. MARKETINGU: Nuk mund t e urresh Afrikn e t mos e urresh veten. Lexoni 510 thnie pr njeriun nga autor t ndryshm n Thenie.ORG -sht knaqsi e dyfisht t mashtrosh mashtruesin. Jo rrall njerzit e gnjeshtrt jan t till, sepse ndihen t pasigurt dhe kan nj kompleks inferioriteti dhe pamjaftueshmrie n krahasim me t gjith dhe gjithka. Ai q shum flet, gj n drit nuk et. Fitimi i emrit prkthehet n prpjekjet pr t qen ka dshiron. 4 GJERA n jet q e shkatrrojn nj njeri: Alkooli, Inati,Mendjemadhsia,Kumari. do falsitet sht nj mask, dhe sado e mir t jet maska, me pak kujdes, arrihet gjithmon ti bhet dallimi me fytyrn. JavaScript is disabled. Mirsia nuk qndron n rrobat e bukura dhe n pamjen e bukur, por n shpirtmirsi dhe dinjitet..! Nse duhet br nj lndim ndaj nj njeriu, ather ai lndim duhet t jet shum i rnd saq nga hakmarrja e tij t mos kesh aspak frik. Mos hiqni dor dhe mos qndroni n mnyrat tuaja t vjetra t menduarit dhe t vepruarit. Kan nj fjal t ndryshme pr gjithka! -Ai q dshiron t jet i bindur duhet t dij se si t komandoj. cfare duhet te pijme ne menopauze. Ai q vjedh nj vez, vjedh edhe nj buall. Duhet t keni nj zemr t aft pr durimin; vizatimet e mdha bhen vetm me durim t madh dhe me shum koh. Msues, doja t dija si jetojn peshqit n det? Askush nuk sht aq i pasur, sa t mund t blej t kaluarn e vet. "Ne jemi pikrisht ajo q bjm vazhdimisht. Prpos lajmeve, n KultPlus mund t lexoni tema t ndryshme, intervista, opinione -Paragjykimet jan ato q budallenjt prdorin pr arsye. Do t kalosh ca dit kur do kujtosh se nuk ke zemr fare. Duhet t reflektoni mbi kto sjellje. N momentet e smundjes ne jemi t detyruar t pranojm se ne nuk jetojm vetm, por t lidhur me zinxhir n nj krijes t nj mbretrie tjetr, krejt e nj bote tjetr, e cila nuk ka dijeni pr ne dhe nga e cila sht e pamundur t arrijm q ta kuptoj. Por sht koha e duhur pr tju vn nga pas zakoneve q formojn prsosmrin . Pr disa jan veprat, pr disa t tjer aseti m i madh jan thniet n letr. -Me an t vlersimit, e bjm prsosmrin e t tjerve pronn ton. . 12, B2, Prishtin, Republika e Kosovs, Email:[emailprotected] [emailprotected]. Shum ide t mdha ikin pa u realizuar dhe shum zbatues t mir jan pa ide.

Rachel Paulson Parents, Articles T